Lyžařský kurz (2. stupeň)

Lyžařský kurz (9.-14. 1. 2023)

V pondělí 9. 1. jsme nastoupili před školou do autobusu a vyrazili směrem na Harrachov na  lyžařský kurz..

Po příjezdu na Sunski Penzion jsme vyrazili na krátkou procházku ke skokanským můstkům. V úterý dopoledne jsme navštívili hornické muzeum a zahráli si pamětní hru, u které jsme se i zapotili. Celé odpoledne jsme strávili na lyžích.

Středeční dopoledne bylo věnováno lyžování a odpoledne jsme zavítali do skláren, kde jsme viděli, jak se sklo vyrábí, a mohli si zakoupit i skleněné předměty za menší cenu.

Večerní hra nás velmi pobavila, konala se totiž MISS LVK, kdy se kluci převlékli za holky a holky za kluky. Bylo velmi těžké vybrat vítěze, a proto vyhráli jednoznačně všichni!

Čtvrtek proběhl v duchu relaxu a odpočinku, kdy jsme dopoledne strávili v Aquacentru ve Vrchlabí. Nejvíce se nám líbilo ve vířivkách a na tobogánu. Odpoledne nás čekaly běžky, ale jelikož pršelo, učitelé nám vymysleli zábavné hry na penzionu.

I páteční den nebylo počasí, jaké bychom si přáli, a tak jsme ráno strávili v tělocvičně ZŠ Jana Masaryka v Harrachově a poté vyrazili na bobovou dráhu. Po obědě se počasí malinko umoudřilo, a tak jsme dostali na výběr, čím bychom chtěli kurz završit. Běžky, lyže, nebo procházku na Mumlavský vodopád. Jelikož každý chtěl něco jiného, nezbývalo nic jiného než se rozdělit. Tento krásný den, tedy pátek třináctého, jsme zakončili večerním orientačním během, který byl velmi zábavný.

V sobotu dopoledne jsme se vrátili zpět do Nymburka. Děkujeme všem učitelům, kteří s námi tento úžasný týden přežili.

Leontýna Kotherová, Alice Ibermajerová, 7. C