Na Rafce se narodil Ježíšek

Žáci v divadelních kostýmech, koledy, dětský smích, potlesk. Co se to dělo v našem auditoriu? Jako překvapení před Vánoci jsme si připravili divadelní představení s názvem Vánoční příběh. Náš školní divadelní kroužek, vedený paní učitelkou Petrou Rejmanovou, na jevišti převyprávěl klasický příběh o narození Ježíška. Z hlediště nám fandily děti z mateřských školek Pejsek a kočička, Větrník a Adélka, ale i naši nejmenší spolužáci z prvních a druhých tříd Rafky a také přípravná třída. Bylo to trochu jako ve včelím úlu, sál praskal ve švech, ale máme radost, že se to povedlo a malí diváci nás napjatě sledovali a taky s námi spolupracovali. 

Představení jsme s paní učitelkou pilovali od října, vytvářeli jsme kulisy i kostýmy, vymysleli a nastříhali jsme hudbu. Právě vánoční koledy, které na jevišti zazněly, byly v příběhu moc důležité, pomohly nám vyprávět děj. Taky jsme se díky nim pořádně vánočně naladili.

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, že udělat takové představení je pěkná dřina. V divadelním kroužku je nás dvacet, od 5. do 9. třídy, a scházíme se jednou týdně. Naše paní učitelka to s námi někdy neměla jednoduché, ale dopředu nás popohánělo to, že se spolu nablbneme a že nás divadlo všechny moc baví. Určitě budeme pokračovat. 

                                                                                                                              Žáci z divadelního kroužku