Exkurze třídy 5. C do Olomouce

V úterý 12. 5. 2014 se třída 5. C vydala v rámci projektu Život s počítačem na exkurzi do Olomouce. Jako dopravní prostředek si na cestu z Prahy do Olomouce zvolila vlak Pendolino. Již několik dní před plánovanou exkurzí žáci vyhledávali a získávali dostupné informace o tomto nejrychlejším vlaku v České republice. V průběhu cesty zpracovávali otázky z pracovního listu a své znalosti pak ověřili vědomostním testem.

V Olomouci děti navštívily muzeum historických automobilů s názvem Veteran arena. V muzeu byly vystaveny české historické automobily, motocykly, telefony, rádia. Vystavené exponáty doplnil poutavým výkladem jeden z majitelů historických vozů. Ze současnosti se děti vrátily o téměř sto let zpět a seznámily se s vývojem prvních automobilů. Své poznatky zaznamenaly do pracovních listů. Cestou za dalším programem v Pevnosti poznání jsme procházeli historickým centrem města. U Sloupu Nejsvětější Trojice jsme se nasvačili a vydali se do chemických laboratoří Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Poznávali jsme zábavou formou chemické reakce, demonstrační pokusy a sami jsme pracovali s chemikáliemi. Moc se nám všem líbily blesky ve zkumavce, samozápalné směsi, divoké bubliny, neviditelný inkoust či barevné plameny. Na rozloučenou s Olomoucí jsme dostali jako dárky různé hlavolamy, logické kvízy, pexesa a časopisy. Exkurze se nám moc líbila a všechny nás obohatila o krásné zážitky a znalosti z nových oborů.